Suveülikool

Summer University

Suveülikool (Summer University) on AEGEE kõige pikaajalisem ja populaarsem projekt. Igal aastal on valikus ligikaudu 60 erinevat suveülikooli, mida korraldavad AEGEE liikmed. Ka AEGEE-Tartul on tavaks igal suvel projekt ette võtta. Projekti eesmärk on pakkuda noortele kogemus paljukultuurilises Euroopas ning kasvatada neis avatud meelt diskussiooniks. Suveülikooli projekt algatati 1988. aastal sooviga integreerida erinevatest kultuuriruumidest pärit noori ning sellest ajast alates on suveülikoolides kokku osalenud üle 50 000 noore.

Sisuliselt kujutab suveülikool endast keskmiselt kahe nädala pikkust temaatilist programmi mõnes Euroopa paigas, kus osaletakse töötubades, tutvutakse kohaliku eluga ning veedetakse põnevalt aega koos rahvusvahelise seltskonnaga. Suveülikooli korraldavad noored noortele, tänu millele avaneb võimalus näha kohalikku elu lähemalt kui turismireis võimaldaks. Suveülikoole leidub nii suurlinnade armastajatele kui ka looduses matkajatele.

Suveülikoolis osalemiseks peab olema AEGEE liige. Kandideerida saab aga kohe pärast liitumist. Kandideerimiseks tuleb kirjutada motivatsioonikiri (või teha video) ning valituks osutumisel on oluline huvi ja entusiasm, mitte liikmestaaž. Osalejad on üldjuhul kõik üksteisele võõrad, ent sõpradeks saadakse kiirelt ja lihtsalt.

Suveülikooli hinna sees on majutus, toitlustus (2x päevas), kogu programm ja transport programmi vältel. Mõnikord pakutakse väikse lisatasu eest ka lisategevusi, mille alternatiiv on vaba aeg. Transpordikulud Eestist suveülikooli toimumiskohta ja koju tagasi on osaleja enda kanda, samuti on soovitatav kaasa võtta veidi taskuraha. Suveülikooli maksumus on üldjuhul 14 EUR/ööpäev ning seega sõltub summa programmi pikkusest. Üksikud suveülikoolid on programmi eripärade tõttu kallimad.

Suveülikoolide liigid on järgmised:

  • Summer Course (SC): Kindla teemaga suveülikool, kus koolitused moodustavad vähemalt 14h nädalas. Teema võib olla väga varieeruv (kohalik keel, kultuur ja ajalugu, keskkonnasäästlikkus, kodanikuharidus, sport, isiklik areng jms). Lisaks töötubadele on olulisel kohal ka sotsiaalne programm. Käiakse ka linnast väljas, nt looduses matkamas, rannas, rattamatkal jne.
  • Summer Course Plus (SC+): Eelmisest intensiivsem temaatiline kursus (koolitust vähemalt 20h nädalas), milles on põhirõhk just töötubadel ja teemaga seotud oskuste arendamisel, kaasatud on professionaalsed koolitajad. Ei puudu siiski ka sotsiaalne programm.
  • Travelling Summer University (TSU): Korraldatud vähemalt kahe antenna koostöös ning viibitakse vähemalt neljas paigas, mis võivad hõlmata mitut riiki. TSU-d sisaldavad mõningaid temaatilisi töötube (vähemalt 10h nädalas), näiteks võidakse õpetada rahvatantse või kohaliku toidu valmistamist. TSU põhirõhk on reisimisel ning võimalikult paljude erineva elurütmiga kohtade külastamisel.
  • Summer Break (SB): Lühendatud variant suveülikoolist, mis kestab 6-8 päeva ja mida korraldab ainult üks antenna. Temaatilisi koolitusi on 10h nädalas. SB formaadis suveülikoolid toimusid esimest korda 2018. aastal.

 

AEGEE-Tartu korraldas 2019. aastal koos AEGEE-Eindhoveniga suveülikooli "Time Travel Through the Flatlands", mis keskendus Euroopa poliitikale ja ajaloole viimase 50 aasta vältel.

Toetus

Suveülikooli korraldavad tudengid tudengitele ja seetõttu on ürituse õnnestumisel väga oluline osa sponsoritel.

Otsime koostööpartnereid alatest toidusektorist kuni seiklusteenuste pakkujateni. Kui arvad, et sul on meile midagi huvitavat pakkuda, siis võta meiega ühendust aadressil info@aegee-tartu.ee.