Suveülikool

Summer University

Suveülikool (Summer University) on AEGEE kõige pikaajalisem ja populaarsem projekt. Suveülikoole korraldavad AEGEE liikmetest vabatahtlikud ning ka AEGEE-Tartul on traditsiooniks seda igal aastal korraldada. Projekti eesmärk on võimaldada noortel kogeda multikultuurset Euroopat, kasvatada neis sallivust ja avatud meelt ning pakkuda platvormi diskussiooniks ja mõtete vahetamiseks. Suveülikooli projekt algatati 1988. aastal sooviga integreerida erinevatest kultuuriruumidest pärit noori ning sellest ajast alates on suveülikoolides kokku osalenud üle 50 000 noore.

Sisuliselt kujutab suveülikool endast keskmiselt kahe nädala pikkust temaatilist programmi mõnes Euroopa paigas, kus osaletakse töötubades, tutvutakse kohaliku eluga ning veedetakse põnevalt aega koos rahvusvahelise seltskonnaga. Suveülikooli korraldavad noored noortele, tänu millele avaneb võimalus näha reaalset kohalikku elu lähemalt kui turismireis võimaldaks. Mõned suveülikoolid toimuvad suurlinnas, teised aga sisaldavad looduses telkimist, seega midagi leidub igale maitsele.

Suveülikoolis osalemiseks peab olema AEGEE liige. Kandideerida saab aga iga liige olenemata sellest, kui kaua ta on liige olnud! Kandideerimiseks on vajalik kirjutada motivatsioonikiri (või teha video!) ning valituks osutumisel on oluline huvi ja entusiasm, mitte liikmestaaž. Osalejad on üldjuhul kõik üksteisele võõrad, seega sõpradeks saadakse kiiresti ja lihtsasti.

Suveülikooli hinna sees on majutus, toitlustus (2x päevas), kogu programm ja transport programmi vältel. Mõnikord pakutakse väikse lisatasu eest ka mingit lisategevust, mille alternatiiv võib olla vaba aeg. Transpordikulud Eestist suveülikooli toimumiskohta ja koju tagasi on osaleja enda kanda, samuti on soovitatav omada veidi taskuraha. Suveülikooli maksumus on üldjuhul 14 EUR/ööpäev (seega kogusumma sõltub programmi täpsest pikkusest), samas on üksikud suveülikoolid programmi eripärade tõttu kallimad.

Suveülikoolide liigid on järgmised:

  • Summer Course (SC): Kindla temaatikaga suveülikool, milles koolitus moodustab vähemalt 14h nädalas. Teema võib olla väga erinev (kohalik keel, kultuur & ajalugu, keskkonnasäästlikkus, kodanikuharidus, sport, isiklik areng jms). Lisaks töötubadele on olulisel kohal ka sotsiaalne programm. Käiakse ka linnast väljas, nt looduses matkamas, rannas, rattamatkal vms.
  • Summer Course Plus (SC+): Eelmisest intensiivsem temaatiline kursus (koolitust vähemalt 20h nädalas), milles on põhirõhk just töötubadel ja konkreetsete oskuste arendamisel ning kaasatud on professionaalsed koolitajad. Ei puudu siiski ka kultuuriprogramm.
  • Travelling Summer University (TSU): Korraldatud vähemalt kahe antenna koostöös ning viibitakse vähemalt neljas paigas, mis võivad hõlmata mitut riiki. TSU-d sisaldavad mõningaid temaatilisi töötube (vähemalt 10h nädalas), näiteks võidakse õpetada rahvatantse või kohaliku toidu valmistamist. TSU põhirõhk on siiski reisimisel ning võimalikult paljude erineva elurütmiga kohtade nägemisel.
  • Summer Break (SB): Lühendatud variant suveülikoolist, mis kestab 6-8 päeva ja mida korraldab ainult üks antenna. Temaatilist koolitust on 10h nädalas. SB formaadis suveülikoolid toimuvad 2018. aastal esimest korda ning hetkel ei ole kindel, kas need jäävad toimuma ka edaspidi.

 

AEGEE-Tartu korraldas 2017. aastal keskkonnateemalise suveülikooli Only the greenEST survive!

Toetus

Kuna suveülikoole korraldatakse tudengite poolt tudengitele, on väga oluline osa ürituse maksumuse madalal hoidmiseks sponsoritel.

Otsime igasuguseid sponsoreid ja koostööpartnereid, alatest toidusektorist kuni seiklusteenuste pakkujateni. Kui arvad, et sul on meile midagi huvitavat pakkuda, siis võta ühendust 2018. aasta korraldajatiimiga estoniansu2018@gmail.com, et täpsemalt plaane pidada!